HOLLE Органска каша - јаболко и слива (6+ месеци) 190 г

HOLLE Органска каша - јаболко и слива (6+ месеци) 190 г
80,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034210C
favorite_border

Опис на производот

  • Од 6+ месеци
  • Органски сертифициран производ
  • Со Demeter квалитет
  • Не содржи глутен
  • Органско овошно пире од јаболко и слива
  • Детска храна за доенчиња и мали деца

 Нето-тежина: 190 г

Содржина

Состојки: јаболка* 55%, вода, слива** 15%, концентрат од сок од јаболко** 10%, гриз од ориз**, концентрат од сок од црна рибизла**, концентрат од сок од лимон**

*од биодинамичко производство

**од органско производство.

Подготовка: измешајте пред употреба. При воведување нова храна, започнете со мала количина, па потоа зголемете постепено. Откако ќе се отвори треба да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 2 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се