HOLLE Veggie Bunny Органско пире - морков, сладок компир, грашок (6+ месеци) 100 г

HOLLE Veggie Bunny Органско пире - морков, сладок компир, грашок (6+ месеци) 100 г
65,00 ден.
59,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Акција
Шифра
047380C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Со Demeter квалитет
  • Без додадена сол
  • Без додадени шеќери
  • Содржи природни шеќери
  • 100% зеленчук
  • Органско зеленчуково пире за бебиња од 6 месеци

Нето-тежина: 100 г.

Содржина

Состојки: морков**70%, пире од сладок компир* (сладок компир* 69.5% вода) 20%, грашок**10%, концентрат од сок од лимон*.

  • *одорганско производство
  • **од Demeter биодинамичко производство
  • 80% Demeter состојки

Препорака: Пирето треба да се загрее во топла  вода (макс. 50°С). Откако ќе се отвори треба да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 2 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се