LA FINESTRA Органска цикорија, 500 г

LA FINESTRA Органска цикорија, 500 г
426,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
042644C
favorite_border

Опис на производот

  • Органска цикорија
  • Органски сертифициран производ
  • Печена и мелена
  • Погодно за вегани

Нето-тежина: 500 г

Содржина

Состојки: печен корен од цикорија*.
*од органско производство

Може да содржи и житарки кои содржат глутен во траги.
Не содржи: млечни производи.

Употреба: во апарат за филтер мока кафе ставете половина од дозаторот во филтерот и вклучете на ниска температура 3-4 минути. Друг начин е да го подготвите како инфузија: прелијте со топла вода и филтрирајте.

Пијалокот има пријатен, малку горчлив вкус, со нота на карамела.
Природно не содржи кофеин и може да се консумира наместо кафе во било кој дел од денот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се