LA ROCHE POSAY Anthelios Лесен хидратантен лосион за деца за заштита од сонце со СПФ 30, 250 мл

LA ROCHE POSAY Anthelios SPF 30 Light Hydrating Lotion 250 ml hidratanten losion za deca za zastita od sonce
LA ROCHE POSAY Anthelios Лесен хидратантен лосион за деца за заштита од сонце со СПФ 30, 250 мл
1.746,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050963C
favorite_border

Опис на производот

La Roche Posay Anthelios Лесен хидратантен лосион за деца за заштита од сонце со СПФ 30

Благодарение на новиот патентиран систем за филтрирање Mexoplex® во комбинација со термалната вода La Roche-Posay, делува смирувачки и антиоксидантно.

 • Со термална вода La Roche-Posay
 • За чувствителна, сува детска кожа
 • За тело и лице
 • Висока УВБ/УВА заштита СПФ 30
 • Водоотпорен
 • Без мирис
 • Лесна текстура
 • Не масна формула
 • Не остава бели дамки
 • Дерматолошки тестирано
 • Еколошка амбалажа

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: Aqua/Water/Eau, Isopropyl Palmitate, Alcohol Denat., Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Glycerin, Propanediol, Isopropyl Myristate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Oxidized Starch Acetate, Copernicia Cerifera Cera/ Carnauba Wax/ Cire De Carnauba, Tocopherol, C12-22 Alkyl Acrylate/Hydroxyethyl acrylate Copolymer, Acrylates Copolymer, Acrylates/ C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Drometrizole Trisiloxane, Hydroxyacetophenone, Triethanolamine, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Xanthan Gum. 

Употреба: 

Нанесете 30 минути пред изложување и повторно нанесувајте често и обилно на секои два часа за да ја одржите заштитата особено по пливање, потење или бришење со пешкир. Избегнувајте изложување на сонце во најжешките часови од денот. Чувајте ги децата под 3 години подалеку од сонце и погрижете се да носат капа, маица и очила за сонце. Овој производ не заштитува 100% од сонце. Избегнувајте нанесување на производот на подрачје околу очите. Во случај на контакт со очите, веднаш темелно исплакнете со вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се