LACALUT White паста за заби 75 мл

LACALUT White паста за заби 75 мл
196,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
007439C
favorite_border

Опис на производот

Lacalut white ја враќа природната боја на забите и ги елиминира обојувањата предизвикани од никотин, чај, кафе и останатите прехранбени продукти.

Содржи нежни микрогранули, кои активно ги чистат забните наслаги и пребојувања, и нежно ја полираат забната глеѓ правејќи ја мазна и сјајна. Овие гранули се прилагодени по форма и големина, да бидат максимално ефективни во чистењето, без ни малку да ја оштетат и абрадираат забната глеѓ.

Додатокот на флуориди прави реминерализација, формирајќи заштитен слој на површината на забите, правејќи ги отпорни на кариес и надворешни дразби. Алуминиум лактатот е одговорен за добра кондиција на гингивата и заштита од воспаленија.

Содржина на флуор 1357 ppm.
Дејство кое ќе го почувствувате веднаш:

  •  Забележливо ja зацврстува гингивата
  •  Го спречува настанувањето на парадонтопатијата
  •  Го сопира крварењето
  •   Делува антибактериски

Пакување: 75 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се