NATUR PRODUCT PHARMA Детрикал 1000, 60 таблети

NATUR PRODUCT PHARMA Детрикал 1000, 60 таблети
296,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Шифра
047242C
favorite_border

Опис на производот

Детрикал 1000 придонесува:

  • За одржување на здрави коски
  • За одржување на нормална мускулна функција
  • За нормална функција на имуниот систем

Витаминот Д го намалува ризикот од настанување на скршеници, ја подобрува нервномускулната функција и го намалува ризикот од паѓање. Паѓањето е ризик фактор за фрактури на коските кај мажи и жени постари од 60 години.

Примена: за диететско регулирање кај лица со остеопенија, остеопороза, автоимуни, кардиоваскуларни, малигни болести и други состојби и болести кај кои е неопходен надомест на витамин Д. 

Пакување: 60 обложени таблети

Содржина

Активни состојки              

  1 таблета (0,32 г) 100 г
Витамин Д (холекалциферол) 25 мкг 7,8 мг

Останати состојки: средство за зголемување на волумен: изомалат, микрокристална целулоза; згуснувачи: хидроксипропилцелулоза, средство против стврднување: талк, магнезиум - стеарат; триглицериди со среден ланец; боја: титан диоксид.

Дозирање: Возрасни: 1 таблета еднаш на ден.

Производот мора да се користи под медицински надзор.

Производот не треба да го земаат лица преосетливи на некоја од состојките на производот! Производот не е наменет за деца и лица помлади од 18 години, бремени и доилки.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се