NATURAL WEALTH Витамин Б 12 100 мкг, 60 капсули

Natural Wealth Vitamin B12 100 mcg
NATURAL WEALTH Витамин Б 12 100 мкг, 60 капсули
607,00 ден.
486,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
055144C
favorite_border

Опис на производот

Витамин Б12, 100 мкг, е граничен производ наменет за секојдневно надополнување на исхраната со витамин Б12. 

Витамин В12 придонесува за:

  • Нормално формирање на црвените крвни клетки
  • Нормално функционирање на нервниот систем и намалување на заморот и исцрпеноста

Пакување: 60 капсули

Производител: Milsing d.o.o., Загреб, Хрватска

Содржина

Состав: 

  1 капсула %ПДВ
Витамин Б12 100мкг 4000

                      

  • Капсула од растително потекло
  • Погодно за вегетаријанци

Состојки: малтодекстрин, цијанокобаламин, растителна капсула (хидроксипропил метил целулоза), средство против стврднување - магнезиумови соли на масни киселени.

Употреба: По една (1) капсула на ден, заедно со оброк.

Мерки на претпазливост и предупредување:  Ако планирате било каква медицинска процедура или имате било каква медицинска состојба, консултирајте го вашиот лекар пред употреба на производот. Бремените жени и доилките да се консултираат со лекар пред да земат било каков производ. Ако земате лекови, консултирајте го вашиот лекар пред употреба на производот. Во случај на пречувствителност на било која од состојките, прекинете ја употребата на производот. 

Немојте да го употребувате граничниот производ Natural Wealth B12 во случај на пречувствителност на било која состојка во состав на производот.
Земајте го граничниот производ во согласност со упатството за употреба.

Производот е наменет само за возрасни. Да не се надминува препорачаната дневна
доза. Производот не треба да се користи за надоместување или замена за балансирачка исхрана. Важно е да се придржувате на балансирана и разновидна исхрана и здрав начин на живот.

Да се чува на места недостапни за деца. Да се чува на температура од 15 до 25°С. Да се употребува до крај на датумот наведен на пакувањето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се