NIVEA Men B&W Invisible Fresh Антиперспирант дезодоранс за мажи 5 во 1, 150 мл

NIVEA Men Black & White Invisible Fresh + Antibacterial antibakteriski antiperspirant dezodorans za mazi
NIVEA Men B&W Invisible Fresh Антиперспирант дезодоранс за мажи 5 во 1, 150 мл
255,00 ден.
189,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
038704C
Online only
Акција 01-30.06.2024
favorite_border

Опис на производот

NIVEA Men Black & White Invisible Fresh+Antibacterial, 48h, 5 во 1 Антиперспирантен дезодоранс за мажи

  • Не остава бели дамки на црна облека и спречува жолти дамки на бела облека
  • Во текот на 48 часа по нанесувањето ефикасно го намалува потењето
  • Штити од непријатен мирис на телото
  • Пружа чувство на чиста и свежа кожа
  • По употребе нема остатоци од производот
  • Не је иритира кожата 
  • Не содржи етил алкохол
  • Толеранцијата на кожата е дерматолошки докажана

Пакување: 150 мл.

Содржина

Состав: Butane, Isobutane, Propane, Cyclomethicone, Aluminum Chlorohydrate, Isopropyl Palmitate, C12-15 Alkyl Benzoate, Parfum, Palmitamidopropyltrimonium Chloride, Octyldodecanol, Propylene Carbonate, Disteardimonium Hectorite, Dimethiconol, Propylene Glycol, Linalool, Geraniol, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol.

Употреба: да се држи на растојание од 15 цм од пазувите и да се прска. Почекајте да се исуши.

Внимание: исклучително запалив спреј. Амбалажата е под притисок и може да експлодира на високи температури. Да се чува подалеку од извори на топлина и други запаливи извори. Да не се пуши. Да не се прска во оган или на вжештени материјали. Да не се оштетува и да не се гори дури и кога е празна. Да се чува подалеку од сончеви зраци и температура над 50°С. Само празната амбалажа може да се рециклира. Да се користи исклучиво за горенаведената намена. Да не се нанесува на иритирана или разранета кожа. Да се избегнува прекумерно нанесување и директно вдишување. Да се чува вон дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се