NOW Ацетил-Л-карнитин 500 мг, 50 капсули

NOW Acetyl-L-Carnitine 500 mg l karnitin
NOW Ацетил-Л-карнитин 500 мг, 50 капсули
1.436,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
055123C
favorite_border

Опис на производот

Ацетил Л-карнитин е додаток на исхраната погоден за вегани и вегетаријанци.

Acetyl-L-Carnitine (ALC) е модифицирана амино киселина која го поддржува производството на клеточна енергија помагајќи го транспортот на мастите во митохондриите каде што се претвораат во АТП (клеточно гориво). ALC е високо биодостапна форма на карнитин што може да ја премине крвно-мозочната бариера, каде што помага да се неутрализираат слободните радикали, ја поддржува митохондријалната функција и помага да се одржи нормалната активност на невротрансмитери. Клиничките студии сугерираат дека ALC помага да се одржи оптимално невролошко здравје.

Пакување: 50 капсули

Потекло: САД, Производител: Now Foods, САД

Содржина

Состав: Количина во 1 доза-2 капсули

Acetyl-L-Carnitine    1 г (1000 мг)    (од 1205 мг Acetyl-L-Carnitine HCl)

Други додатоци: хипромелоза (целулозна капсула), оризово брашно, стеаринска киселина (од растителен извор) и силикон диоксид.

Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Вегетеријански/Веган производ.

Без ГМО. Кошер. Халал.

Препорака за употреба: Земете 1-2 капсули, 1 до 2 пати на ден.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремена или доите, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето.

Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Препорачаната дневна доза да не се надминува. Додатоците на исхрана не може да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана.

Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се