NOW Калциум цитрат 100 таблети

NOW Калциум цитрат 100 таблети
1.156,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
007806C
favorite_border

Опис на производот

Калциум цитрат е лесно сварлива и апсорблива форма на калциум, минерал кој е неопходен за одржување на здравјето на коските. Витамин Д, магнезиум, цинк, бакар и манган се присутни во производот поради нивната есенцијална улога во метаболизмот на коските.

  • Поддршка на здравјето на коските
  • Синергетска формула за нормални коски со минерали и витамин Д2
  • Високо биодостапен калциум

Пакување: 100 таблети

Содржина

Состав:

  Количина во 1 доза: 2 таблети % на дневни вредности
Витамин Д2 (од Ergocalciferol – растителен извор)  400 ИЕ 100%
Калциум (од калциум цитрат) 600 мг 60%
Магнезиум (од Magnesium Oxide и Magnesium Aspartate) 300 мг 75%
Цинк (од Amino Acid Chelate) 15 мг 100%
Бакар (од Amino Acid Chelate) 1 мг 50%
Манган (од Amino Acid Chelate) 5 мг 250%

Други додатоци: целулоза, Croscarmellose натриум, магнезиум стеарат (растителен извор), силика, стеаринска киселина (растителен извор) и растителна обвивка.
Содржи соја (масло) (без-ГМО).
Не содржи: глутен, пченица, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки.

Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.
- Вегетеријански  /Веган производ
- Без ГМО
- Кошер

Употреба: Како додаток во исхраната земете 2 таблети дневно, поделени во дози, со храна.

Предупредување: Само за возрасни.
Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба.
Да се чува подалеку од дофат на деца!
Препорачаната дневна доза да не се надминува.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се