SUPERDIET Органска ѓаволска канџа, 20 ампули по 15 мл

SUPERDIET Harpagophytum, bio, Articulation, organic, joint 20 ampules organska gavolska kanga
SUPERDIET Органска ѓаволска канџа, 20 ампули по 15 мл
989,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
021261C
favorite_border

Опис на производот

Superdiet Harpagophytum Bio Articulations -  Ѓаволска канџа e додаток во исхраната.

  • Сертифициран органски производ
  • 100% растителен производ
  • Ѓаволската канџа придонесува за нормално функционирање на зглобовите
  • Не содржи: алкохол, конзерванси и бои
  • За возрасни

Пакување: 20 ампули по 15 мл.

Производител: Labaratoires SUPER DIET BP 70010 59721 Denain Cedex, Франција.

Содржина

Состав:

Една (1) ампула 15 мл содржи:       

    ПДВ*
Ѓаволска канџа (Harpagophytum procumbens DC) 1400 мг**  /

*препорачано дневно внесување
**еквивалент на суво растение

Состојки: течен екстракт од корен на ѓаволска канџа*.

*состојки од органско производство.

Употреба: една (1) ампула на ден, наутро.

Предупредување: производот е наменет за возрасни. Не се препорачува во случај на заболувања на желудникот или дуоденумот или при каменчиња во бубрезите. Во случај на присуство на билијарни каменчиња, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба на производот. Не се препорачува употреба на производот кај бремени жени и доилки. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на разновидна исхрана и за здрав начин на живот. Да се чува на места недостапни за деца. Ампулите се наменети за пиење. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се