NOW Пантотенска киселина (витамин Б-5) 500 мг, 100 капсули

NOW Пантотенска киселина (витамин Б-5) 500 мг, 100 капсули
1.057,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
050281C
favorite_border

Опис на производот

Пантотенска киселина (витамин Б-5) е член на семејството Б-комплекс витамини, и се наоѓа во скоро секоја жива клетка како компонента на коензим А.

Пакување: 100 капсули

Содржина

Состав:

   1 капсула %ПДВ
Пантотенска Киселина (витамин Б-5)     500 мг 10000%
Калциум  (од калциум пантотенат)      45 мг 3%

Други додатоци: хипромелоза (капсула од целулоза) и стеаринска киселина (од растителен извор).

Дозирање: земете 1 капсула дневно со храна.

Не е произведено со пченица, глутен, соја, пченка, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. 

  • Без ГМО
  • Вегетеријански / Веган производ
  • Кошер

Предупредување: само за возрасни.

Консултирајте доктор доколку сте бремени или доите, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се