NOW Убикинол CoQH-CF 50 мг, 60 капсули

NOW Убикинол CoQH-CF 50 мг, 60 капсули
2.501,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
044386C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Убикинолот е редуцирана и активна форма на Ко-ензим Q10.
Ко-ензимот Q10 е присутен во секоја клетка од нашиот организам, со особено високи концентрации во срцето. Тој е основа за производство на енергија на митохондриите и дејствува како моќен елиминатор на слободните радикали. 

Пакување: 60 капсули

Содржина

Состав:

  1 капсула
Убикинол (Kaneka Ubiquinol™) 50 мг

Други додатоци: мека капсула (говедски желатин, глицерин, вода, карамела боја), D-Limonene, каприлна киселина, капринова киселина и алфа липоична киселина.

Дозирање: земете 1 капсула, 2 пати дневно со храна.

Не е произведено со квасец, глутен, соја, пченка, млеко, јајца, риба или состојки од школки. Содржат само природна, транс- форма на Ко-ензим Q10 произведена со ферментација.

Предупредување: Само за возрасни. 
Консултирајте доктор доколку сте бремена или доите, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Препорачаната дневна доза да не се надминува.
Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. 
Чувајте го на ладно и суво место после отворање.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се