SUPERDIET Коензим Q10 и лук, 180 капсули

SUPERDIET Coenzyme Q10 ail cardio vasculaire 180 caspules -- Coenzyme Q10 garlic cardiovascular
SUPERDIET Коензим Q10 и лук, 180 капсули
1.927,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
033255C
favorite_border

Опис на производот

SUPERDIET Coenzyme Q10 Ail - Коензим Q10 и лук е додаток на исхраната.

  • КоЕнзим Q10 е состојка присутна во сите клетки на организмот, поради што е позната под името Ubiquinone (Ubiquité = сеприсутност)
  • Лукот придонесува за нормално функционирање на кардиоваскуларниот систем

Пакување: 180 капсули

Производител: Labaratoires SUPER DIET BP 70010 59721 Denain Cedex, Франција

Содржина

Состав:

Четири (4) капсули содржат:  

    ПДВ*
КоЕнзим Q10 (Ubiquité)      120 мг     /
Лук (Allium sativum L.) 120 мг   

*препорачано дневно внесување

Состојки: оризов скроб - рибина желатинска капсула – средство за зголемување на волуменот: гума акација - КоЕнзим Q10 - лук (главица). 

Употреба: се препорачуваат по четири (4) капсули на ден, во текот на оброкот. Производот е наменет за возрасни мажи, жени и деца над 12 годишна возраст.

Предупредување: Не се препорачува за бремени жени и доилки и деца под 12 годишна возраст. Консултирајте се со лекар во случај истовремена употреба на лекови. Да не се користи истовремено со антикоагуланти или инхибитори на протеаза. Не се препорачува употреба на производот 7 дена пред хируршка интервенција. Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Препаратот не заменува оброк и не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува на места недостапни за деца. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се