NUTRISSLIM Органска печурка реиши во прав 125 г

NUTRISSLIM Органска печурка реиши во прав 125 г
719,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
036500C
favorite_border

Опис на производот

  • Органска печурка реиши во прав
  • Додаток на исхрана
  • Од органско производство
  • Погодно за вегани
  • Сурова печурка реиши

Печурката Реиши (Ganoderma lucidum) на кинески се вика Lingzhi. Тоа е полипорна печурка и карактеристиките најмногу се однесуваат на видот Ganoderma lucidum. Се користи  повеќе од 2000 години во традиционалната кинеска медицина. Реиши печурките се нетоксични, односно дури и при секојдневна употреба не е познато дека покажуваат несакани ефекти.

Нето-тежина: 125 г

Содржина

Препорачана дневна количина: 3-10г (1-3 лажички) дневно. Се додава во чај, сок од овошје или зеленчук. Се препорачува да се зема наутро, на гладно, заедно со витамин Ц.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна количина. Не се препорачува употреба во периодот на бременост и доење.

Додатоците на исхрана не смеат да се користат како замена за разновидна исхрана.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се