RAID Multi-Insetto Спреј против сите видови инсекти, 400 мл

RAID 6812-3066 Spray against all kinds of insects, multi-insetto 400 ml insekticid, sprej protiv site vidovi insekti
RAID Multi-Insetto Спреј против сите видови инсекти, 400 мл
264,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
054802C
favorite_border

Опис на производот

Спреј за целосна заштита од инсекти.

Содржи ефикасна формула која што ги убива и дава заштита од летечки и ползечки инсекти во домот. Ефикасно делува против муви, обични комарци, тигрести комарци, оси, молци, стршлени. Ги убива ползечките инсекти како бубашваби, мравки, пајаци, штурци и стоногалки.

Пакување: 400 мл

Содржина

Содржи: Tetramethrin 0,35% (0,35г/100г). D-Phenothrin 0,125% (0,125г/100г), D-Cis, Trans Allethrin 0,10% (0,10г/100г).

Упатство за употреба: Протресете добро пред употреба оддалечете го отворот од лицето и притиснете го копчето, притоа држејќи го спрејот во исправена положба.

Не мора директно да прскате на летечките инсекти, затоа што спрејот кој се наоѓа во воздухот ги уништува сите инсекти. Затворете ги сите врати и прозори. Користете го спрејот на 1 метар оддалеченост од внатрешни ѕидови, ткаенина и мебел. Не задржувајте се во просторијата каде што е употребен спрејот. Просторијата држете ја затворена 15 минути. Проветрете ја просторијата пред повторен престој.

За уништување на ползечките инсекти, директно напрскајте на нив. Нанесете на скриени места, како на отвори на подовите, влажни места, отвори околу мијалникот, сифоните, славините, ормарите и други простории кои се користат за остава, како би уништиле што повеќе инсекти. Не прскајте пред да се исуши површината.

Внимание: Користете го исклучително според упатствата. Да се чува вон дофат на деца. Чувајте го подалеку од извор на оган. Не прскајте во близина на отворен пламен или запаливи материјали. Не пушете. Не го вдишувајте спрејот. Во случај на контакт со очи веднаш измијте со многу вода и консултирајте лекар. Не прскајте некај луѓето или домашни миленичиња. Не мешајте го со храна, пијалоци домашни миленичиња.

Пред употреба отстранете го или покријте го аквариумот или кафезот со животни. Исклучете ги филтрите во аквариумите. Не прскајте по тапети и користете го на сите површини на оддалеченост од 1 метар.

Амбалажата е под притисок: Заштитете го од сонце и температура повеќе од 50ºC. Не продупчувајте го и не палете го производот, дури и кога е празен. Не го празнете во канализација Користете го само во добро проветрени простории.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се