RAID Спреј инсектицид против летечки инсекти, 400 мл

RAID Спреј инсектицид против летечки инсекти, 400 мл
171,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
006050C
favorite_border

Опис на производот

  • Спреј за заштита од летечки инсекти

Пакување: 400 мл

Содржина

Начин на употреба: спрејот не мора да го прскате директно на инсектите, бидејќи спрејот што се наоѓа во воздухот ги уништува инсектите. Затворете ги сите врати и прозори. Користете го спрејот на 1 метар оддалеченост од внатрешните ѕидови, ткаенини и мебел.

Просторијата држете ја затворена 15 минути, пред повторен престој проветрете ја просторијата.

Внимание: производот чувајте го подалеку од извор на оган, не прскајте во близина на отворен пламен или запалливи материјали. Не прскајте во близина на луѓе или домашни миленичиња.

Амбалажата е под притисок, чувајте го производот заштитен од сончева светлина и не го изложувајте на температура повисока од 50ºC.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се