REPLEK Каноил Био спреј 20% CBD, 10 мл

REPLEK Каноил Био спреј 20% CBD, 10 мл
2.273,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
044539C
favorite_border

Опис на производот

Каноил био е маслен раствор, спреј за перорална употреба, кој содржи маслен екстракт од растението коноп (канабис) и масло од семе од коноп. Маслениот раствор е со докажано отсуство на пестициди и хербициди.

Позитивни ефекти при употреба на Каноил био се манифестираат при:

  • Состојби на стрес, анксиозност, нервоза, депресија, мускулни спазми
  • Гадење и повраќање, посебно за време на хемотерапија кај малигни заболувања
  • Нарушен баланс на цревната флора
  • Хронична болка (главно болка поврзана со нервниот систем, на пример предизвикана од оштетен нерв, фантомска болка, фацијална невралгија или хронична болка која перзистира по опоравување од херпес зостер)

Пакување: 10 мл

Содржина

При употребата на спрејот под јазик може да се почувствува специфичен вкус кој произлегува од природните составни компоненти на билката канабис.

Дозирање:

Употреба кај возрасни и деца над 14 години: еднаш до двапати на ден по едно испрскување.

Употреба кај деца до 14 години: се препорачува едно испрскување дневно.

Храната не влијае на употребата на  Каноил био.

По препорака на лекар дозата може да се зголеми.

 

Каноил био не содржи глутен и лактоза.

Може да го употребуваат лица на вегетаријанска и  /или веганска исхрана.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се