SMART ORGANIC Bett'r Органски намаз со лешник и какао без шеќер, 250 г

Smart Organic Bett'r Hazelnut cocoa spread with NO added sugar 250g organski veganski namaz od kakao i lesnik bez seker
SMART ORGANIC Bett'r Органски намаз со лешник и какао без шеќер, 250 г
315,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055307C
favorite_border

Опис на производот

Има неодолив вкус на печени лешници и какао и супер кремаста текстура. Комбинирајте го со парче тост, вашите омилени неделни палачинки или овошје – не можете да погрешите, совршено се вклопува насекаде!

  • Органски какао намаз од лешник без додаден шеќер
  • Погодно за вегани
  • Без палмино масло
  • Со засладувач

Нето-тежина: 250 г

Содржина

Состав: печени лешници* (35%), кокосово масло*, засладувач: еритритол (15%), урми во прав, какао во прав* (8%), какао путер* (6%), кокосово брашно*, емулгатор: сончогледов лецитин*.
*од органско производство

Содржи природно присутни шеќери.

Може да содржи траги од сусам, кикирики и други јатки.

Прекумерната употреба може да предизвика лаксативни ефекти.

Нутритивни вредности на 100 г производ: енергетска вредност 2559 kJ/618 kcal, масти 50 г, од кои заситени 20 г, јаглехидрати 29 г, од кои шеќери 8,9 г, влакна 9,3 г, протеини 8,8 г, сол 0,02 г.
Да се чува на ладно, темно и суво место.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се