SOLARUS Sun Хидратантна крема за лице за заштита од сонце, со СПФ 50, 100 мл

Solarus Sun Cream spf 50 krema za zastita od sonce za lice
SOLARUS Sun Хидратантна крема за лице за заштита од сонце, со СПФ 50, 100 мл
277,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
030521C
favorite_border

Опис на производот

Хидратантна крема за лице, за заштита од сонце со СПФ 50.

  • Обезбедува висока заштита од штетните сончеви УВА и УВБ зраци
  • Збогатена со алое вера, пантенол и витамин Е кои ефикасно ја хидрираат, регенерираат и штитат кожата
  • Формулација која лесно се впива и ја одржува кожата еластична, мека и нежна
  • Само за надворешна употреба

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, PEG-25 PABA, Cetearyl Isononanoate, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate SE, Caprylic/Capric Triglyceride, Propylene Glycol, Glycerin, Sodium Stearoyl Glutamate, Dimethicone, Aloe Barbadensis, Leaf Juice, Stearic Acid, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Triethanolamine, Carbomer, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Limonene, Coumarin, Butylphenyl, Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Linalool.

Употреба:

Нанесете обилно и рамномерно, на сува кожа, 15 минути пред изложување на сонце. Нанесувањето на мали количини од производот значително ја намалува заштитата. Нанесувајте го производот често, особено после капење, потење или бришење со крпа.

Мерки на претпазливост: Немојте предолго да се изложувате на сонце иако користите производ за заштита од сонце. Избегнувајте контакт со очите. Доколку тоа се случи, исплакнете ги со вода. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се