SOPHIE LA GIRAFE Глодалка-играчка жирафа + помошен дел (гума за џвакање) (0+м)

Sophie La Girafe Natural Baby Chewing Rubber 6244 glodalka za bebinja i deca
SOPHIE LA GIRAFE Глодалка-играчка жирафа + помошен дел (гума за џвакање) (0+м)
1.499,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041234C
favorite_border

Опис на производот

Sophie La Girafe Natural Baby Chewing Rubber Глодалка-играчка жирафа + помошен дел (гума за џвакање).

  • Наменето за деца 0+ месеци
  • Изработена од 100% природна гума од каучуково дрво

Првата глодалка жирафа направена од 100% природна гума од каучуково дрво, идеална за смирување на болните непца при никнување на првите запчиња. Безбедна и природна глодалка со бројни делови за џвакање (уши, рогови, нозе).

Пакувањето содржи глодалка за стимулирање и развој на бебешките сетила и помошен дел (гума за џвакање) изработен од здрав, природен, мек и нежен материјал.

Sophie la Girafe® е совршена за малите раце на бебето. Флексибилна со бројни делови за џвакање (уши, рогови, нозе). Таа е совршена за смирување на болките на непцата при никнување на првите запчиња.

Формата на помошниот дел совршено се приспособува на устата и непцата на бебињата. Малите бразди од едната страна ги смируваат првите запчиња на бебето во моментот на никнување, а заоблените мали топчиња на другата страна ги масираат болните непца.

Пакување: 1 глодалка.

 

Содржина

Состав: природна гума од каучуково дрво.

Начин на одржување: производот не се стерилизира. Се препорачува чистење на површината со влажна крпа и благ сапун. Производот не се стерилизира. Се препорачува чистење на површината со влажна крпа и благ сапун.

Предупредување: Деталите и боите на производот може да варираат. Проверете го производот внимателно пред употреба, особено ако детето има заби. Истегнете го производот во сите насоки и фрлете го при првите знаци на оштетување. Да не се изложува на директна сончева светлина и да се чува подалеку од извори на топлина. Пред употреба отстранете го пакувањето. Чувајте ги упатствата бидејки содржат важни информации. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се