SPECCHIASOL NoCist Intensive, 7 кесички

Specchiasol NoCist Intensive
SPECCHIASOL NoCist Intensive, 7 кесички
599,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
055992C
favorite_border

Опис на производот

NoCist Intensive е граничен производ

  • Наменет за одржување на здравјето на уринарниот систем
  • Содржи брусница, бреза, Д-маноза и Н-Ацетилцистеин
  • Содржи 45 мг проантоцијаниди (PACs) во дневна доза титрирани со BL-DMAC метода
  • Производот не е намeнет за деца под три годишна возраст

Пакување: 7 кесички од по 3.5 г.

Производител: Specchiasol S.r.l. Via Bruno Rizzi, 1/3 – 37012 Bussolengo (VR) Италија.

Содржина

Состојки: фруктоза, Д-маноза, Н-ацетилцистеин, брусница (Vaccinium macrocarpon Aiton) плод, титриран на 15% проантоцијаниди (PACs), средство против стврднување: силициум диоксид, магнезиумови соли на масни киселини; бреза (Betula pendula Roth.) лист титриран ан 1% флавоноиди изразени во хиперосид, брусница (Vaccinium macrocarpon Aiton) плод, титриран на 30% проантоцијаниди (PACs), арома, киселина: лимонска киселина; засладувач: стевиол гликозиди од стевиа.

  1 кесичка
Д-маноза  500 мг
Н-Ацетил цистеин  250 мг

Брусница 15%

- од кој PACs*

150 мг

22,5 мг

Брусница плод 30%

- од кој PACs*  

75 мг

22,5 мг

вкупно PACs*            45 мг

Бреза

од кој хипероззиди  

80 мг

0,8 мг

*Метод на аналитичко определување BL-DMAC

Употреба: 
За возрасни и деца над три годишна возраст, растворете ја содржината на една кесичка во голема чаша со вода (100 мл) и испијте ја најдобро навечер пред спиење. 

Производот содржи шеќер и засладувач.
Производот не содржи глутен.

Мерки на претпазливост: 

Немојте да го употребувате граничниот производ NoCist Intensive во случај на пречувствителност на било која состојка во состав на производот. 
Да не се надминува препорачаната дневна доза.
Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана и за здрав начин на живот.  

Ако сте бремени или доите консултирајте се со лекар пред употреба на било кој производ. Ако земате лекови, консултирајте го вашиот лекар пред употреба на производот.

Во случај на пречувствителност на било која од состојките, прекинете ја употребата на производот.
Да се чува на места недостапни за деца под три годишна возраст. 
Да се чува на суво и ладно место заштитено од извори на топлина. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се