SUPERDIET Органска гинко билоба, 80 таблети

SUPERDIET Ginkgo biloba circulation 80 tablets ginko biloba cirkulacija
SUPERDIET Органска гинко билоба, 80 таблети
946,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
020274C
favorite_border

Опис на производот

Superdiet Ginkgo Biloba Bio Circulation - Органска гинко билоба е додаток на исхраната. 

  • Придонесува за нормална циркулација
  • Сертифициран органски производ

Пакување: 80 таблети.

Производител: Labaratoires SUPER DIET BP 70010 59721 Denain Cedex, Франција.

Содржина

Состав:

  Две (2) таблети ПДВ*
Гинко Билоба 1250 мг** /

*препорачано дневно внесување

**еквивалент на суво растение

Состојки: гинко екстракт* (лист), оризов скроб*, средство за зголемување на волуменот: багремова гума*, средство против згрутчување: калциум карбонат, магнезиум карбонат, талк. 

*состојки од органско производство. 

Употреба: по две (2) таблети на ден, во текот на оброк.

Предупредување: Производот не смее да се употребува кај бремени жени и доилки. Не се препорачува за употреба кај деца под 12 годишна возраст. Консултирајте се со лекар во случај на истовремена употреба на лекови особено на антикоагуланти или aнтитромбоцитни лекови. Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Препаратот не заменува оброк и не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува на места недостапни за деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се