PHARMAVITAL Stress Relief Work-Life Balance Стрес формула, 30 капсули

PHARMAVITAL Stress Relief Work-Life Balance Стрес формула, 30 капсули
374,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
024976C
favorite_border

Опис на производот

  • Додаток на исхрана
  • Со витамини од Б групата, маточина, мајчина душица и женшен

Stress Relief капсулите на Pharmavital содржат балансирана комбинација на активни состојки за поддршка и општа благосостојба во состојби на стрес.

  • Витамин Ц и витамин Б6 придонесуваат за нормална функција на нервниот систем
  • Витамин Б12 придонесува за нормална психолошка функција
  • Витамин Б2 и ниацин придонесуваат за нормален енергетски метаболизам
  • Железото придонесува за намалување на заморот и исцрпеноста

Пакување: 30 капсули

Содржина

 :

Една (1) капсула содржи:       

    *ПДВ%
Масло од мајчина душица 5 мг /
Сув екстракт на листови од маточина 5.6:1 40 мг /
Сув екстракт на корен од жен-шен 3.5:1 20 мг /
Витамин Б2 1,4 мг 100%
Витамин Б6 1,4 мг 100%
Витамин Б12 2,5 мг 100%
Пантотенска киселина 6 мг 100%
Ниацин 16 мг 100%
Витамин Ц   40 мг 50%
Железо   14 мг 100%

*препорачано дневно внесување

Состојки: соино масло, желатин, гликозен сируп, делумно хидрогенизирани соини масти, калциум Л-аскорбат, железен фумарат, сув екстракт на листови од маточина (5.6:1) 4.3%,  овлажнувач: глицерол, сорбитол, сув екстракт на корен од жен-шен (3.5:1) 2.2%, емулгатор: соја лецитин, никотинамид, стабилизатор: пчелин восок, калциум Д-пантотенат, масло од мајчина душица 0.5%, цијанокобаламин, пиридоксин хидрохлорид, рибофлавин, бои:железен оксид, железен хидроксид и титаниум диоксид.

Употреба: Една капсула на ден со многу течност.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се