UNIMED Потасиум -У капки за очи 10 мл

UNIMED Потасиум -У капки за очи 10 мл
392,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
020367C
favorite_border

Опис на производот

Потасиум - У како антиоксиданс има големо влијание на слободните радикали во внатрешноста на окото.

Индикации:

  • Aпсорбира инфламаторни ескудати и крварења во око
  • Замаглување на стаклесто тело (од различна етиологија)
  • Активира метаболички процес во окото
  • Склеротични промени на мрежницата 
  • Атрофија на оптичкиот нерв
  • Адјувантно лекување  

Пакување: 10 мл

Содржина

Состав: натриум хлорид 2 мг во 1 мл раствор.

Помошни состојки: калиум јодид, хлорхексацин диацетат, натриум тиосулфат, динатриум едетат дихидрат, натриум хидроксид, вода за инјекции.

Дозирање: точната доза ја определува доктор, вообичаено дозирање е 1 до 2 капки, 2 до 4 пати на ден се аплицираат (капнуваат) во око.

Капките не смеете да ги користите во следниве случаи:

  • Бременост и лактација
  • Новородени деца
  • При нарушена функција на тироидната жлезда

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се