UPSA Ефералган + витамин Ц 330 мг/200 мг 10 шумливи таблети

UPSA Ефералган + витамин Ц 330 мг/200 мг 10 шумливи таблети
149,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023578C
favorite_border

Опис на производот

Ефералган шумливите таблети се наменети за третман на болка и/или треска, како што се главоболки, состојби слични на грип, забоболки, мускулни болки, болни менструации.

Содржат парацетамол кој претставува аналгетик (помага при болка) и антипиретик (ја намалува температурата) и витамин Ц.

Пакување: 10 шумливи таблети

Содржина

Состав

Една шумлива таблета содржи:

  • Парацетамол 330 мг
  • Витамин Ц (аскорбинска киселина) 200 мг

Останати состојки: калиум бикарбонат, натриум бикарбонат, сорбитол (Е420), анхидрид на лимонска киселина, натриум бензоат (Е211), натриум докузат, повидон.

Употреба:

Возрасни: 1-3 x 1-2 таблети на ден (најмногу 8 таблети на ден)

Деца од 8-12 години: 1-3 пати на ден по една таблета

Таблетата се раствора во чаша вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се