UPSA Ефералган сируп 90 мл

UPSA Ефералган сируп 90 мл
174,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
005793C
favorite_border

Опис на производот

Ефералаган сирупот содржи парацетамол: аналгетик (кој помага при болка) и антипиретик (кој ја намалува температурата).

Наменет е за третман на болка и/или треска, како што е главоболка, состојби слични на грип, забоболка и мускулна болка.

Пакување: 90 мл

Содржина

Состав: парацетамол 3 г во 100 мл.

Сирупот има арома на карамел ванила.

Употреба: Ефералган сирупот е наменет за деца со тежина над 4 до 32 кг (над 2 месеци, родени по 37 недела до 12 годишна возраст).

Препорачаната дневна доза парацетамол зависи од тежината на детето: приближно 60 мг/кг дневно, поделено на 4 дози дневно, односно приближно 15 мг/кг на секои 6 часа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се