EUCERIN SUN Kids Sensitive Protect Детски спреј со СПФ 50+, 200 мл

Eucerin 63853 SUN Protection Kids Sensitive Protect Kids Sun Spray SPF 50+, 200ml Detski sprej za zastita od sonce spf 50 za soncanje deca
EUCERIN SUN Kids Sensitive Protect Детски спреј со СПФ 50+, 200 мл
1.498,00 ден.
1.123,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Акција
Шифра
014153C
favorite_border

Опис на производот

  • Детски спреј за заштита од сонце со СПФ 50 + 
  • Многу висока УВA /УВБ заштита – во согласност со стандардите на ЕУ
  • Ја заштитува и ја смирува чувствителната детска кожа
  • Без мирис, исклучително водоотпорен
  • За деца над 3 години
  • Удобно пакување - спреј-пумпа

Anti Stains After Wash: помага да се намали интензитетот на дамките на алиштата, предизвикани од производите за заштита од сонце.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: aqua, homosalate, glycerin, alcohol denat, butyl methoxydibenzoylmethane, ethylhexyl salicylate, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, ethylhexyl triazone, dibutyl adipate, copernicia cerifera cera, phenylbenzimidazole sulfonic acid, VP/hexadecene copolymer, glycyrrhetinic acid, glycyrrhiza inflata root extract, sucrose polystearate, sodium stearoyl glutamate, hydrogenated polyisobutene, microcrystalline cellulose, cellulose gum, xanthan gum,  acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, tetrasodium iminodisuccinate, sodium hydroxide, odium chloride, trisodium EDTA, ethylhexylglycerin, phenoxyethanol.

Употреба: За надворешна употреба.

Отстранете ја црвената заштита пред употреба.

Протресете добро пред употреба. Не прскајте директно на лицето, избегнувајте вдишување на содржината.

Нанесете обилно на кожата пред излегување на сонце и повторувајте повеќекратно, особено после пливање, потење или бришење со пешкир, за да го одржите нивото на заштита. Нанесување на помала количина од препорачаната значајно го намалува нивото на заштита од сонце. Не останувајте премногу долго на сонце, дури и при користење на производ за заштита од сонце. Прекумерното изложување на сонце е сериозна закана за здравјето.

Не ги изложувајте бебињата и малите деца на силна сончева светлина. Оставете целосно да се апсорбира и избегнувајте директен контакт со текстилни и тврди  површини, за да избегнете појава на дамки.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се