GULLON Gluten-Free Бисквити без глутен со парчиња чоколадо, без шеќер, 130 г

GULLON Gluten-Free Бисквити без глутен со парчиња чоколадо, без шеќер, 130 г
115,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
037288C
favorite_border

Опис на производот

  • Извор на влакна
  • Содржат сончогледово масло богато со мононезаситени масни киселини
  • Без додаден шеќер
  • Содржат природно присутни шеќери
  • Содржат засладувач
  • Без глутен, погодно за лица интолерантни на глутен

Нето-тежина: 130 г

Содржина

Состојки: парчиња чоколадо без шеќер 25% [какао маса, засладувач (малтитол), какао путер, емулгатор (соја лецитин), арома на ванила], засладувач (малтитол), пченкарен скроб, растително масло (сончогледово масло богато со мононезаситени масни киселини) 15%, пченкарно брашно, оризово брашно, брашно од соја, растителни влакна, компиров скроб, средство за нараснување (натриум и амониум бикарбонати), сол, ароми, емулгатор (сојалецитин).

Производот може да содржи траги од јаткасти плодови и млеко.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се