ALKALOID Аналгин 500 мг, 10 таблети

ALKALOID Аналгин 500 мг, 10 таблети
62,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
024798C
favorite_border

Опис на производот

Метамизолот поседува аналгетично, антипиретично, антиинфламаторно и спазмолитично дејство.
Индикации

  • Aкутни силни болки по повреди или по операции
  • Стомачна болки во форма на колики (спазми)
  • Болки кај малигни заболувања
  • Аналгинот ја смирува болката и ја намалува покачената телесна температура

Пакување: 10 таблети 

Содржина

Состав: Metamizole sodium monohydrate 500 мг

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се