ALKALOID Кафетин колд макс, 10 кесички

Caffetin Cold Max
ALKALOID Кафетин колд макс, 10 кесички
192,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
031673C
favorite_border

Опис на производот

Caffetin COLDmax претставува комбиниран препарат кој содржи две активни супстанции, парацетамол и фенилефрин. Парацетамолот ја ублажува болката и ја намалува телесната температура. Фенилефринот ја намалува назалната конгестија, со што овозможува проодност во носот и во дишните патишта. 

Caffetin COLDmax се употребува за ублажување на главните симптоми на настинка и грип (главоболка, болка во мускулите, болка во грлото, назална конгестија, зголемена телесна температура).

Пакување: 10 кесички.

Содржина

Состав:

Парацетамол 1000 мг
Фенилефрин хидрохлорид 12,2 мг  (еквивалентен на 10 мг фенилефрин, база)

Помошни супстанции: сахароза, аскорбинска киселина, лимонска киселина, натриум цитрат, аспартам, сахарин натриум, колоиден силициум диоксид, безводен, арома на лимон.

Употреба

Препорачана дневна доза е од 1-4 кесички. Интервалот помеѓу одделни дози треба да биде најмалку 4 часа. Mаксимална дневна доза е 4 кесички.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се