ALKALOID Лунерба, 30 таблети

ALKALOID Лунерба, 30 таблети
242,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
040052C
favorite_border

Опис на производот

 • Магнезиумот и витаминот Б6 придонесуваат за нормална функција на нервниот систем, нормална психолошка функција и за намалување на заморот и на исцрпеноста
 • Валеријаната, пасифлората, маточината и калифорниската булка традиционално се употребуваат за намалување на благите симптоми на стрес
 • Мелатонинот придонесува за скратување на времето потребно за заспивање и за ублажување на субјективното чувство на замор предизвикано од промена на временските зони (jet lag).

Валеријаната, пасифлората, маточината и калифорниската булка/мак придонесуваат за релаксација и за полесно заспивање и во состојби на стрес.

Пакување: 30 таблети

Содржина

Состав:
Една обложена таблета содржи

 • 100 мг пасифлора (Passiflora incarnata L.)
 • 100 мг маточина (Melissa officinalis L.)
 • 25 мг маче-трева (Valeriana officinalis L.)
 • 25 мг калифорниска булка/мак (Eschscholtzia californica Cham.)
 • 25 мг нане (Mentha Piperita L.)
 • 15 мг млечен протеински хидролизат
 • 0,7 мг витамин Б6
 • 75 мг магнезиум

Употреба:  Таблетите  се  користат како додаток во исхраната.
Дејството на оваа комбинација е во функција на здравиот сон.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се