ALKALOID Лунерба плус, 30 таблети

ALKALOID Лунерба плус, 30 таблети
242,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
040053C
favorite_border

Опис на производот

Дејството на оваа комбинација е во функција на здравиот сон.

  • Мелатонинот придонесува за скратување на времето потребно за заспивање и за ублажување на субјективното чувство на замор предизвикано од промена на временските зони (jet lag)
  • Валеријаната, пасифлората, маточината и калифорниската булка/мак придонесуваат за релаксација и за полесно заспивање и во состојби на стрес

Валеријаната, пасифлората, маточината и калифорниската булка мак  традиционално се употребуваат за намалување на благите симптоми на стрес.

Пакување: 30 таблети

Содржина

Состав:
Една обложена таблета содржи

  • 100 мг пасифлора (Passiflora incarnata L.)
  • 100 мг маче-трева (Valeriana officinalis L.)
  • 50 мг маточина (Melissa officinalis L.)
  • 50 мг калифорниска булка/мак (Eschscholtzia californica Cham.)
  • 1 мг мелатонин

Употреба: Таблетите  се користат како додаток во исхраната.
Магнезиумот и витаминот Б6 придонесуваат за нормална функција на нервниот систем, нормална психолошка функција и за намалување на заморот и на исцрпеноста.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се