AVENE Термална изворска вода, 150 мл

AVENE Термална изворска вода, 150 мл
722,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053596C
favorite_border

Опис на производот

 • Смирувачко и антииритативно дејство
 • За чувствителна кожа
 • Хипоалергено - некомедогено

Чиста термална изворска вода, пакувана во стерилни услови на самиот извор. Извор кој е признаен како опшествено добро во дерматологијата од 1874.

Од исклучително значење за чувствителна, пречувствителна и кожа склона кон алергии и иритирана кожа. Се препорачува при:

 • Изгореници
 • Како додаток во третмани кои ја сушат кожата
 • За освежување на масна кожа
 • Црвенило на лице
 • Иритација од пелени
 • Различни иритации
 • По бричење и по депилација
 • По отстранување на шминка
 • По вежбање и во лето за освежување
 • За време на патување

Уникатна и со константен состав, дејствува смирувачки и антииритативно што е докажано низ бројни научни студии. Тестирано од страна на дерматолози, од исклучително значење за чувствителна, пречувствителна и кожа склона кон алергии. Производ со минимален ризик од алергиски реакции.

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: Water (Avène Thermal Spring Water), Nitrogen.

Начин на употреба: распрскајте на кожата. Почекајте неколку минути па исушете.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се