FREZYDERM Atoprel Емолиентен балсам за сува и чувствителна кожа, 300 мл

FREZYDERM Atoprel Емолиентен балсам за сува и чувствителна кожа, 300 мл
1.329,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053717C
favorite_border

Опис на производот

  • Крем за надополнување на липидите за многу сува и сензитивна кожа
  • Дерматолошки тестирано
  • 45% функционална липидна содржина
  • За надворешна употреба
  • За бебиња, деца и возрасни

Емолиентен крем за третирање на многу сува, сензитивна и кревка кожа, која има тенденција кон атопична кожа.

Ги проширува интервалите меѓу периодите на интензивна сувост и ја подобрува состојбата на грубата и затегнатата кожа.

  • Го надополнува липидниот слој на кожата
  • Ја хидрира кожата
  • Ја зајакнува епидермалната бариера
  • Ја штити кожата

Нова формулација која ја корегира функционалноста на липидната содржина со надополнување на епидермалните липиди и подобрување на состојба на сува кожа која има тенденција да стане атопична.

Пакување: 300 мл

Содржина

Состав: вода, шеа путер, сончогледово масло, диметикон, изостерил изостеарат, пропанедиол, пантенол, тапиока скроб, полиметилсилсесквиоксан, стероли од репка, цетеарил алкохол, глицерил стреат, бетаин, иноситол, октидодецил ПЦА, лактобацилус фермент, екстракт од лист на рузмарин, екстракт од кора на магнолија, магнезиум карбоксиметил бета глукан, малтодекстрин, натриум стеароил глутамат, дихидромицеринол, лимонска киселина, хидроксиацетофенон, хидроксиетил акрилат/натриум акрилолидиметил таурат кополимер, фенетил алкохол, хлорфенесин, ПЕГ-100 стеарат, ксантан гума.

Употреба:

Да се нанесе на чиста и сува кожа 2-3 пати на ден или онака како што Ви препорачал Вашиот доктор. Може да се користи кај бебиња, деца и возрасни. Наменето за лице и тело.

Одличен во комбинација со АНТИКОРТ кремата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се