BAYER Bepanthen Baby Маст за бебиња 5%, 30 г

BAYER Bepanthen baby mast bepanten mast
BAYER Bepanthen Baby Маст за бебиња 5%, 30 г
260,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
031933C
favorite_border

Опис на производот

Bepanthen® Baby маст - нежна секојдневна грижа и заштита од појава на црвенило во пеленското подрачје, како и за нега на сува кожа склона на иритација.
Посебно развиена за заштита на нежната детска кожа од предизвикувачите на црвенило во пеленското подрачје.
Bepanthen®Baby маст ги негува брадавиците на доилките. Се препорачува пред доење да се отстрани остатокот од маст.

Делува на два начина:

  • Штити - прозирен слој кој и овозможува дишење на кожата, и создава дополнителен заштитен слој кој содржи голема количина на липиди
  • Негува - висока концентрација на провитамин Б5 (пантенол), за кој е познато дека ја поддржува способноста на кожата за регенерација, одржувајќи ја мека, глатка и хидратирана

Пакување: 30 г

Содржина

Состав: аqua (water), lanolin, paraffinum liquidum, petrolatum, panthenol, prunus amygdalus dulcis oil, cera alba, cetyl alcohol, stearyl alcohol, ozokerite, glyceryl oleate, lanolin alcohol.

Начин на употреба: исчистете и исушете го пеленското подрачје на бебето и нанесте тенок слој на заштитната маст при секоја промена на пелената. За целото пеленско подрачје доволна е количина во форма на грашок.

Предупредување пред употреба: само за надворешна употреба, да се избегнува контактот со очи.

Да се чува на температура до 25°C.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се