BELUPO Аломакс 50 мг/мл, 60 мл раствор

BELUPO Аломакс 50 мг/мл, 60 мл раствор
599,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
033262C
favorite_border

Опис на производот

  • Аломакс 50  мг/мл растворот спаѓа во групата на дерматолошки препарати за локална примена против губење на коса
  • Аломакс 50 мг/мл растворот се применува за лекување на андрогена ќелавост кај мажи помеѓу 18 и 65 години
  • Аломакс 50 мг/мл растворот ги шири крвните садови 

Пакување: 60 мл 

Содржина

Состав: 1 мл раствор за кожа содржи 50 мг миноксидил.

Дозирање и начин на употреба:
Аломакс 50 мг/мл растворот е наменет само за надворешна примена.
Не смеете да го нанесувате врз ниту еден друг дел од телото освен врз кожата на скалпот. 
Наутро и навечер нанесете по 1 мл раствор врз сува кожа на темето која е без коса и благо тријте ја површината од средината кон рабовите.
Притиснете ја пумпата 10 пати и ќе добиете количина од 1 мл раствор. Вкупната дневна доза не смее да биде поголема од 2 мл. 
Не се препорачува примена на Аломакс 50 мг/мл растворот кај лица помлади од 18 години и кај лица постари од 65 години. 

Да се чува на температура под 25°C.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се