BIODERMA Atoderm Дневна 3 во 1 нега за иритирана кожа околу очи, 100 мл

BIODERMA Atoderm Дневна 3 во 1 нега за иритирана кожа околу очи, 100 мл
1.197,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047681C
favorite_border

Опис на производот

Atoderm Intensive Eye - Дневна 3 во 1 нега за иритирана кожа околу очи.

Смирува, регенерира и отстранува шминка. Моментално и долготрајно го смирува чувството на чешање, ги редуцира црвенилото и сувоста на кожата. Хидрира и исхранува. Богата кремаста текстура лесна за нанесување. Многу добра кожна и окуларна толеранција. The tubairless TM содржи неповратен воздушен систем, одбегнувајќи го ризикот од контаминација.

  • Област околу очите и лицето
  • Возрасни, деца и бебиња

Пакување: 100 мл.

Содржина

Употреба: Наутро, нанесете Atoderm Intensive Eye за да ја хидрира и зајакне кожата во подрачјето околу очите. Кога подрачјето околу очите е иритирано, нанесете Atoderm Intensive Eye за моментално да ги смири чешањето и сувоста.

Навечер, нанесете од Atoderm Intensive Eye на памучен тупфер за да ја отстраните шминката или нежно исчистите без да ја оштетите кожата.

Кога регијата околу очите е иритирана, не користете памучен тупфер, чистете го подрачјето околу очите со нежно нанесување на Atoderm Intensive Eye со прстите.

Употребувајте самостојно или во комбинација со дермокортикостероиди.

*Не се препорачува кај предвремено родени деца

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се