BIODERMA Atoderm Масло за туширање за чувствителна, сува и атопична кожа, 200 мл

BIODERMA Atoderm Масло за туширање за чувствителна, сува и атопична кожа, 200 мл
896,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
036847C
favorite_border

Опис на производот

Чисти, ги обновува липидите и смирува. Atoderm маслото за туширање ја смирува и штити кожата благодарение на неговата ексклузивна формула составена од природни биолипиди, витамин ПП и Skin Barrier therapy™  патент.

  • Чувството на затегната кожа исчезнува веднаш после туширање
  • 24 часа хидратација
  • Многу хранливо
  • Против иритации
  • Возрасни, деца и новороденчиња
  • Лесно парфимирана формула
  • Офталмолошки тестирано

Пакување: 200 мл.

Содржина

Употреба: Нанесете на мокра кожа, потоа исплакнете. За подобри резултати користете и Atoderm емолиентно средство за нега после туширање.

Не се препорачува кај предвремено родени деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се