BIODERMA Pigmentbio H2O Мицеларна вода за кожа склона кон хиперпигментации, 250 мл

BIODERMA Pigmentbio H2O Мицеларна вода за кожа склона кон хиперпигментации, 250 мл
742,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046746C
favorite_border

Опис на производот

Прочистувачка и осветлувачка мицеларна вода со висока толеранција

Pigmentbio мицеларната вода нежно ја чисти кожата и ја отстранува шминката од лицето и очите. Мицелите содржани во нејзината формулација овозможуваат да се отстранат нечистотиите истовремено одржувајќи ја рамнотежата на кожата. Патентираната формула на активни состојки ги регулира биолошките механизми кои се причина за појава на темни дамки, со цел осветлување и оптимална превенција на истите. Висока толеранција за секој тип на кожа.

  • Соодветно за пределот околу очи
  • Тестирано под медицинска и дерматолошка контрола
  • Без мирис

Пакување: 250 мл

Содржина

Упатство за употреба: Натопете на тупфер, исчистете и отстранете ја шминката од лице и очи. Исушете нежно. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се