BIODERMA Sebium Интензивен крем за лице со акни со висока покривност и мат ефект, 30 мл

BIODERMA Sebium Интензивен крем за лице со акни со висока покривност и мат ефект, 30 мл
1.237,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046753C
favorite_border

Опис на производот

Sébium Global Cover - Интензивна прочистувачка нега која ги покрива акните.

Тониран крем со висока покривност и 12 часовен мат ефект кој придонесува за отстранување на акните и комедоните. Зелениот коректор го неутрализира црвенилото и ги смирува акните. Се постигнува чист изглед на лицето и се спречува создавање на лузни од акни. Оригиналната патентирана комбинација на Bakuchiol и Fluidactiv™ го враќа квалитетот на себумот на физиолошко ниво и ефикасно спречува појава на акни и комедони.

Пакување: 30 мл

Содржина

Употреба: Зелениот коректор нанесете го директно на акните а тонираната крема нанесете ја на цело лице, претходно исчистено со Sébium Gel moussant или Sébium H2O.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се