GEROVITAL Stop Acne Крем-гел за проблематична кожа, 50 мл

GEROVITAL Stop Acne Крем-гел за проблематична кожа, 50 мл
345,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042067C
favorite_border

Опис на производот

 Крем-гел за контрола на лачењето на себумот

  • Дерматолошки тестирано
  • Ја намалува секрецијата на себум до 58,24%*
  • Дневна формула за нега

Крем-гел наменет за себороична, проблематична кожа и кожа склона кон акни, како и за сјајна, раздразлива и чувствителна кожа. Крем-гелот има блага, пријатна, нелеплива структура, со брза апсорпција, со што се намалува вишокот на себум и се враќа чувството на удобност.

По употреба кожата е чиста и матирана.

Пакување: 50 мл     

Содржина

Состав: вода, изопропил изостеарат, сорбитан изостеарат, хидроксиетил акрилат/натриум акрилоилдиметил таурат кополимер, окрилдодеканол, ниацинамид, екстракт од ферментиран квасец, екстракт од семе од див костен, амониум глицирхизат, пантенол, пропилен гликол, цинк глуконат, кофеин, биотин, феноксиетанол, октилдодецил ксилозид, ПЕГ-30 диполихидроксистеарат, полисорбат 60, етилхексилглицерин, дипропилен гликол, екстракт од Boswellia serrata, силика силилат, парфем.

Употреба: се нанесува секој ден, наутро и навечер на претходно чиста кожа. Нанесете на лицето и масирајте нежно се додека гелот не се апсорбира целосно во кожата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се