BIODERMA Sensibio H2O AR Мицеларен раствор за чувствителна кожа склона кон розацеа, 250 мл

bioderma sensibio H20 AR anti redness micellar water makeup remover, skin prone to rosacea, 250 ml micelaren rastvor voda za cuvstvitelna koza, otstranuvac na sminka
BIODERMA Sensibio H2O AR Мицеларен раствор за чувствителна кожа склона кон розацеа, 250 мл
998,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054898C
favorite_border

Опис на производот

Sensibio H2O АRe првата и единствена дерматолошка мицеларна вода совршено компатибилна со кожата: нејзините естри на масни киселини, составните елементи на мицелите, се слични на фосфолипидите на мембраните на клетките на кожата и природно помагаат во обновата на хидролипидниот слој на кожата.

  • Ја чисти и отстранува шминката од лицето и очите
  • Го смирува црвенилото на лицето кое се должи на проширување и слабеење на крвните капилари
  • Го содржи ROSACTIV™ заштитниот патент кој ги модифицира крвните садови и ја смирува кожата.
  • Добра окуларна и кожна толеранција
  • Без мирис
  • Тестирано под дерматолошки и офталмолошки надзор
  • Физиолошка pH вредност

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: вода, PEG-6 каприлна/каприк глицериди, екстракт од лист од алое барбаденсис\екстракт од кукумбер, манитол, ксилитол, рамноза, фруктоолигосахариди, лецитин, екстракт од гинко билоба, екстракт од лист од камелиа синансис, пропилен гликол, динатриум едта, центримониум бромид, натриум хидроксид, цитрична киселина.[bi666]

Употреба: да се нанесе од мицеларниот раствор на парче памук и да се отстранат нечистотиите и/или шминката. Не се плакне.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се