BIOGAIA Протектис лимон, 10 таблети

BIOGAIA Протектис лимон, 10 таблети
394,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
040120C
favorite_border

Опис на производот

БиоГаја ПроТектис таблетите за џвакање се производ којшто содржи патентирана млечнокиселинска бактерија Lactobacillus reuteri Protectis® (L. reuteri DSM 17938) која што им помага на добрите микроорганизми да го одржат природниот баланс на цревата. Бидејќи L. reuteri Protectis е природен жител во човечкото тело, тој е силно приспособен да преживее и да дејствува заедно со него. L. reuteri Protectis е испитуван во голем број клинички студии и ја докажа својата безбедност и ефективност.

БиоГаја ПроТектис таблетите за џвакање се препорачуваат при:

  • Третман и превенција на констипација кај деца и возрасни
  • Третман и превенција на функционална абдоминална болка кај деца
  • Дополнителна терапија на антибиотско лекување
  • Дијареја
  • Подобрување на имунитетот
  • Помага во спречување на појава на егзема кај деца со атописка конституција
  • Кај деца и возрасни, како дополнителна терапија, го намалува присуството на helicobacter pylori
  • Помага во одржување на здравјето на устата и забите (L. Reuteri е единствен пробиотик присутен во усната празнина кој може да убие одредени видови бактерии кои предизвикуваат расипување на забите)

Пакување: 10 таблети

Содржина

Состав: 1 таблета содржи 100 милиони живи пробиотски бактерии Lactobacillus reuteri Protectis.

Употреба: 1 таблета дневно.

За возрасни и деца над 3 години.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се