BOO PROOF Пробиотик рол-он дезодоранс за момчиња, 50 мл

Boo proof probiotic roll-on deodorant kids&teens boys dezodorans rolon momcinja maski antiperspirant probiotik
BOO PROOF Пробиотик рол-он дезодоранс за момчиња, 50 мл
565,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
053813C
favorite_border

Опис на производот

  • Содржи состојки од природно и органско потекло
  • За деца и тинејџери
  • Дерматолошки тестирано
  • Не содржи алкохол, алуминиум и сода
  • Долготрајна заштита
  • Производ од 100% природно потекло

Иновативна формула, која го спречува непријатниот мирис, без затворање на потните жлезди.

Пакување: 50 мл.

Содржина

Состојки: вода, кокосово масло, глицерин, масло од сладок бадем (органско), ундециленоил глицин, бехенил алкохол, глицерил бехенат, лецитин, лактобацилус/ фермент на 'ржано брашно, токоферол, масло од сончогледово семе, ксантан гума, натриум бензоат, калиум сорбат, екстракт од плод на Pogostemon cablin, масло од лист на лимонова трева, цитрал, гераниол.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се