CANPOL Маникир сет

Canpol Babies 9_809 nail care set manikir bebinja nozicki grickalka noktarka noktarica turpija
CANPOL Маникир сет
241,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
029808C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Маникир сетот содржи: ножички, грицкалка и турпија.

Содржина

Состав: нерѓосувачки челик, полистирол.

Начин на употреба: Ножиците, турпијата и грицкалката се совршени за нега на вашето бебе. Заоблените краеви на ножиците ги спречуваат повредите при нивната употреба. Грицкалката е исто така лесна за употреба а со помош на турпијата лесно ќе ги обликувате ноктите. За да ја намалите можноста (ризикот) од повреди, ноктите сечете ги само кога бебето спие.

Начин на одржување: Пред секоја употреба истиот дезинфицирајте го со алкохол.

Предупредување: Секогаш употребувајте го овој производ под надзор на возрасен. Фрлете го при првите знаци на оштетување.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се