STREPSILS Мед и лимон, 24 пастили

Strepsils
STREPSILS Мед и лимон, 24 пастили
248,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
009972C
favorite_border

Опис на производот

Секоја пастила Стрепсилс содржи комбинација од два aнтисептика. Наменети за олеснување на симптомите при инфекција на усната празнина и грлото. Овие состојки се благи антисептици кои ги убиваат бактериите поврзани со инфекциите на усната празнина и грлото.

При растопување на пастилите активните состојки дејствуваат на болното место и ја ублажуваат болката и непријатностите при инфекции на усната празнина и грлото.

Пакување: 24 пастили.

Содржина

Секоја Стрепсилс мед и лимон пастила содржи:

2.4-Dichlorobenzyl alcohol        1.2 мг
Amylmetacresol                           0.6 мг

 

Помошни супстанции: мед, винска киселина, масло од пеперминт, масло од лимон, боја quinoline yellow, течна сахароза, течна глукоза, вода.

Употреба: За перорална употреба.
Возрасни, деца постари од 6 години и постари лица: Една (1) пастила полека се растопува во уста на секои 2-3 часа.
Максимална доза е 12 пастили за 24 часа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се