CANPOL Силиконска антиколик цуцла со брз проток, за шише со широко грло (12+ месеци)

Canpol baboes EasyStart Silicon Teat Fast for Wide Neck Bottle 1 pc 21_722, 3, 12m+ cucla za sise so siroko grlo i brz protok antikolok
CANPOL Силиконска антиколик цуцла со брз проток, за шише со широко грло (12+ месеци)
77,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022366C
favorite_border

Опис на производот

  • Силиконска анти колик цуцла (против грчеви)
  • Со широко грло и брз проток
  • Наменето за деца од 12 месеци
  • BPA FREE (не содржи Бисфенол А)

Силиконската цуцла против грчеви овозможува воздухот да се врати во шишето и ги намалува стомачните грчеви кај бебето, го потпомага правилниот развој на забите, непцата и говорот, одговара и ја заменува мајчината града со што овозможува комбинација на доење и хранење со шишенце.

Пакување: 1 цуцла.

Содржина

Состав: силикон.

Начин на одржување: Не користите средства за дезинфекција или јаки детергенти. Цуцлата не ја вријте и не ја стерилизирајте.

Начин на употреба: Оваа цуцла се користи за шишиња со широко грло. Цуцлата има брз проток на течности и е наменета за деца над 12 месеци. Цуцлата е потполно проѕирна, без вкус и мирис и долготрајна. Фрлете ја цуцлата кога ќе ги забележите првите знаци на оштетување и заменете ја со нова.

Цуцлата менувајте ја на секои 3 месеци откако ќе почнете да ја употребувате.  

Предупредување: Цуцлата никогаш не ја употребувајте како цуцла лажалка.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се