STREPSILS Ментол и еукалиптус, 24 пастили

strepsils menthol eucalyptus
STREPSILS Ментол и еукалиптус, 24 пастили
248,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
009973C
favorite_border

Опис на производот

Секоја пастила Стрепсилс содржи комбинација од два антисептика. Наменети за олеснување на симптомите при инфекција на усната празнина и грлото. Овие состојки се благи антисептици кои ги убиваат бактериите поврзани со инфекциите на усната празнина и грлото.

При растопување на пастилите активните состојки дејствуваат на болното место и ја ублажуваат болката и непријатностите при инфекции на усната празнина и грлото.

  • Стрепсилс, ментол и еукалиптус пастилите содржат и ментол кој делува благо анестетично на грлото и ги ублажува симптомите на назалната конгестија (помага во отпушување на носот)

Пакување: 24 пастили

Содржина

Секоја Стрепсилс ментол и еукалиптус пастила содржи:

  • 2.4-Dichlorobenzyl alcohol        1.2 мг
  • Amylmetacresol                         0.6 мг
  • Levomenthol EP                         8.0 мг

Помошни супстанции: течна сахароза, течна глукоза, винска киселина, масло од еукалиптус, боја Indigo carmine (E 132).

Употреба: За перорална употреба.
Возрасни, деца постари од 6 години и постари лица: Една (1) пастила полека се растопува во уста на секои 2-3 часа.
Максимална доза е 12 пастили за 24 часа.
Немојте да го употребувате Стрепсилс: ако сте нетолерантни на одредени шеќери, како што се фруктоза, глукоза-галактоза и сахароза-изомалтоза.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се