CANPOL Силиконска антиколик цуцла со спор проток, за шише со широко грло и (3+ месеци)

Canpol baboes EasyStart Silicon Teat Slow for Wide Neck Bottle 1 pc 21_720 cucla za siste so siroko grlo  i spor protok
CANPOL Силиконска антиколик цуцла со спор проток, за шише со широко грло и (3+ месеци)
77,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022364C
favorite_border

Опис на производот

  • Силиконска анти колик цуцла (против грчеви)
  • Со широко грло и со спор проток
  • Наменето за деца од 3 месеци
  • BPA FREE (Не содржат Бисфенол А)

Овозможува воздухот да се врати во шишето и ги намалува стомачните грчеви кај бебето, го потпомага правилниот развој на забите, непцата и говорот, одговара и ја заменува мајчината града со што овозможува комбинација на доење и хранење со шишенце.

Пакување: 1 цуцла.

Содржина

Состав: (силикон) силиконска цуцла.

Начин на одржување: Не користите средства за дезинфекција или детергенти. Цуцлата не ја вријте и не ја стерилизирајте.

Начин на употреба: Цуцлата има мал (спор) проток на течности и е наменета за деца над 3 месеци. Цуцлата е потполно проѕирна, без вкус и мирис.

Фрлете ја цуцлата кога ќе ги забележите првите знаци на оштетување и заменете ја со нова. Цуцлата менувајте ја на секои 3 месеци откако ќе почнете да ја употребувате.

Предупредување: Цуцлата никогаш не ја употребувајте како цуцла лажалка.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се